3 Yıldır Yasaklı Olan Wikipedia Artık Erişime Açıldı !
  1. Anasayfa
  2. İnternet

3 Yıldır Yasaklı Olan Wikipedia Artık Erişime Açıldı !

Yaklaşık 3 Yıldır Türkiye'de Kapalı Olan Wikipedia'ya Artık Türkiye'de Girmek Serbest !

0

Yaklaşık 3 Yıldır Türkiye’de Kapalı Olan Wikipedia’ya Artık Türkiye’de Girmek Serbest !

Özgür Ansiklopedi Olarak Tanımlanan Wikipedia İsimli Websitesi 2017 Yılında Belirsiz Sebeplerden Türkiye’de Erişime Kapatıldı Fakat Geçtiğimiz Hafta Anayasa Mahkemesinde Çıkan Karara Göre İlgili Adresin Yasağının Özgürlük Kapsamında İhlal Olduğu Açıklanmıştı Bu Yüzden Erişime Açılacağı Belirtilmişti.

Birkaç Gün Öncesinde İse Bu Kararın Uygulanması Sonucunda Wikipedia (Özgür Ansiklopedi) Türkiye’de Erişime Açıldı Kullanıcı Serbest Erişim Hakkını Aldı Özgür Ansiklopedi (Wikipedia) Aradan Yaklaşık 3 Yıl Geçmesinin Ardından Mahkeme Kararı İle Yeniden Türkiye Erişimine Açıldı.

Wikipedia (Özgür Ansiklopedi) Dünya Genelinde Hizmet Veren Sanal Bir Ansiklopedidir Sitesinin Kurucularından Jimmy Wales Yaptığı Açıklama İle Dünyada Herkesin Tarafsız Doğru Bilgiliyi Bulabilmesi İçin Bu Siteyi Kurduğunu Açıklamıştır.

İlk Başlarda İngilizce Olarak Kurulan Bu Site Daha Sonralarında Birçok Dilde Hizmet Vermeye Başladı Websitesinde Geliştirilen Yazılımlar Sayesinde Hemen Hemen Her Dilde Hizmet Vermeye Başlamıştır.

Dünyanın Birçok Yerinde Çalışma Merkezleri Bulunan Sanal Ansiklopedi (Wikipedia) ‘nin Ana Merkezleri Florida ve Amsterdam’a Kurulmuştur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir