Android Q Sürümü Yayında
  1. Anasayfa
  2. Android

Android Q Sürümü Yayında

Android Q Beta Sürümü İle Yayınlandı...

0

Android Q Beta Sürümü İle Yayınlandı…

Mobil Cihazlar İçin İşletim Sistemi Olan Android Geliştiricilerinin Son Yayınladığı Kararlı Sürüm Olan Android 9 Pie Olarak Adlandırılan Sürümden Sonra Android Q Sürümü Çıkacağı Belirtilmişti.

Hakkında Net Bir Tarih Belirlenmeyen Android Q Sürümünün Beta Sürümü Dün İtibariyle Yayınlandı. Peki Android Q Sürümünde Ne Gibi Değişiklikler Var ? Android Q Beta Sürümü Nasıl Yüklenir ?

Android Q Sürümünde Ne Gibi Değişiklikler Var ?

Android Q Sürümünde İlk Dikkat Çeken Özellik Geri Tuşu Oluyor. Bu Sürümde Mobil Cihazlarda Kullanılan Geri Fonksiyon Olan Sanal Tuş Kullanılmıyor. Android Q Sürümde Home Tuşu Olarak Kullanılan Tuş Hem Geri İşlevi Özelliği Hemde Ana Ekrana Dönmeyi Sağlıyor.

Home Tuşu Geri İşlev Özelliği ve Ana Ekrana Dönem Özelliğinin Yanında Açık Olan Sayfalar Arasında Gezinti Özelliği de Sağlıyor.

Android Q Beta Sürümü Nasıl Yüklerim ?

Android Kullanıcıları’nın Merakla Beklediği Yeni Sürümleri Yüklemek Tüm Kullanıcılarını Sevindiriyor. Çünkü Android Her Yayınladığı Güncelleme İle Kullanıcılarını Sevindirecek Tasarım Yönünden ve Özellik Yönünden Yükseltmeler Getiriyor.

Android Kullanıcılarını Sevindirecek Olan “Android Q” Beta Sürümünü Yüklemek İçin Aşağıda Belirtilen Adresten Android Beta Programına Katılarak Gerekli İşlemleri Tamamladıktan Sonra Mobil Cihazınıza Android Q Beta Sürümünü Yükleyebilirsiniz.

Android Q Beta Adres:https://www.google.com/android/beta

Fakat Bu Sürüm Beta Sürüm Olacağından Android Kullanıcıları Ufak Hatalar İle Karşılaşabilir Mobil Cihazlarınız İçin Kararlı Sürüm Güncellemesi Gelmeden Bu Güncellemeyi Cihazlarınıza Yüklemek Tavsiye Edilmez.

Android Q Beta Sürümü’nü Kullanacaklar İçin;

Android Q Beta Sürümü Şimdilik Sadece Google Pixel Mobil Cihazların Belirli Sürümleri İçin Yüklenebilir Durumda İlerde Tüm Cihazlar İçin Aktif Hale Getirilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir