Batcave Nedir? Microsoft Batcave mi Kullanıyor ?
  1. Anasayfa
  2. Yapay Zeka

Batcave Nedir? Microsoft Batcave mi Kullanıyor ?

Batcave Microsoft'un Hololens Test Odasında mı Kullanılıyor?

0

Batcave Micrsoft’un Hololens Test Odasında mı Kullanılıyor?

Batcave’nin Logosunun Benzeri Microsoft’un Hololens Test Odasının Kapısının Üst Kısmında Bulunuyor Peki Microsoft’un Batcave İle Ne Alakası Var ? Batcave Nedir ?

Batcave Nedir ?

Batcave Dediğimiz Şey Batman’den Tanıdık Gelen Wayne Malikanesinin Altında Bulunan “Batcave” , Batman ve Alfred İçin Tasarlanmış Olan Ana Karargahtır. Batcavenin İçerisinde Batman’in “Batmobile” Özel Aracı Her Daim Burada Hali Hazırda Beklemektedir.

Batcave’nin İçerisinde Barındırdığı Yüksek Teknolojili Silah Teknolojisi , Alfred’in Kullandığı Son Sistem Yazılım Ekipmanları , Bilgisayar Teknolojileri , Askeri Silah Sistemleri ve Tıp Teknolojisi Bulunmakta. Bunlar Batcave’nin İçerisinde Bulunduğu Sürece Batman ve Alfred İçin Hayati Önem Taşımaktadır.

Batcave’nin Kısaca Özeti Olarak Batcave Film Dünyasında Var Olan Ama Gerçekte Var Olmayıp Gerçekten Farkı Ayırt Edilemeyecek Kadar Gerçekçi Olarak Hayatını Sürdüren Bir Teknolojidir.

Batcave İle Microsoft Arasında Ne İlişki Var ?

Microsoft Firmasının Hologram veya Sanallaştırma İçin Geliştirme Ekibinin Çalıştığı Odada Yani “Hololens Test Odası” Diye Tabir Edilen Odanın Kapısında Batcave Logosunun Benzeri Bulunmaktadır.

Hololens Test Odasında Yapılan Araştırmalar ve Üretimler’in Bu Var Olmayan Batcave Teknolojisinden Esinlenerek Yapıldığı Konusunda Söylemler Olsa da Hololens Test Odasında Yapılan Geliştirmeler ve Üretimler Özgün İçerik Olduğunu Söyleyebiliriz.

Hololens Test Odası Nedir ?

Bu Olağanüstü Teknoloji Odasında Artırılmış Gerçekçi Sanal Nesneler Bulunmakta ve Bunlar Yapay Zeka Sayesinde Gerçekçi Olmakta. Bu Odada 3 Boyutlu Sanal Nesneler Olmakla Birlikte Bunlarla Etkileşimde Bulunabilmektesiniz.

Bu Sanal Nesnelerin Arasından İstediğinizi Aramak İsterseniz Ses Komutu Yardımıyla Arama Yapabildiğiniz Yönünde Söylemler Mevcut ve Nesneler İle Konuşabilir , Hareketlerinizi Taklit Ettirebilirsiniz.

KAYNAK:https://www.bbc.com/news/technology-47078013

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir