DeepMind’in AI sohbet robotu, CEO’nun iddia ettiği üzere, ChatGPT’nin yapamayacağı şeyleri yapabiliyor
  1. Anasayfa
  2. İnternet

DeepMind’in AI sohbet robotu, CEO’nun iddia ettiği üzere, ChatGPT’nin yapamayacağı şeyleri yapabiliyor

Google'ın yapay zeka bölümü olan DeepMind, kurucusu Demis Hassabis tarafından açıklandığına göre, 2023 yılında rakip olarak ChatGPT sohbet robotunun piyasaya süreceği Sparrow sohbet robotunu piyasaya sürmeyi düşünüyor. Sparrow, OpenAI'nın ChatGPT'nin sahip olmadığı özelliklere sahip olmasına rağmen, Mr. Hassabis, güçlü yapay zeka teknolojisinin potansiyel tehlikelerinden uyardı.

0

Google’ın yapay zeka bölümü olan DeepMind, kurucusu Demis Hassabis’in açıkladığına göre, bu yıl ChatGPT sohbet robotunun rakibi olan Sparrow sohbet robotunu piyasaya sürmeyi düşünüyor. DeepMind‘in Sparrow sohbet robotu, OpenAI’nın ChatGPT’nin sahip olmadığı özelliklere sahip olmasına rağmen, Mr. Hassabis, güçlü yapay zeka teknolojisinin potansiyel tehlikelerinden uyardı. Time dergisine konuşan Mr. Hassabis, Sparrow’un 2023 yılında bir özel beta olarak yayınlanabileceğini söyledi, ancak yapay zeka’nın insanlığa ciddi zararlar verecek seviyeye ulaşmak üzere olduğunu belirtti.

DeepMind, geçen Eylül ayında bir makaleyle, büyük dil modeli (LLM) sohbet robotu üzerinde çalıştığını ilk olarak açıkladı. Diğer dil modellerinden daha faydalı, daha doğru ve zararsız olması amacıyla tasarlanmış bir “bilgi arayan diyalog aracısı” tanımladı. DeepMind, makaleyle birlikte yayınladığı bir blog yazısında, Sparrow‘un diğer sohbet robotlarını daha güvenli ve faydalı hale getirmek için eğitmek için kullanılabileceğini açıkladı. Verilen bir örnek, Sparrow‘un kullanıcıların potansiyel zararlı sorularını tespit etme yeteneğiydi, Örneğin, bir araba nasıl çalıştırılır.

Yazı Kaynakları
https://www.independent.co.uk/tech/deepmind-ai-chatbot-chatgpt-openai-b2262862.html

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir