e-SIM Türkiye’ye Gelecek
  1. Anasayfa
  2. Mobil

e-SIM Türkiye’ye Gelecek

e-SIM Teknolojisi Artık Türkiye'ye Gelecek

0

e-SIM Teknolojisi Artık Türkiye’ye Gelecek

Vodofone Tarafından Düzenlenen Tekno B2B Etkinliğinde Ömer Fatih Sayan (TC. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı) Yaptığı Açıklamada e-SIM Teknolojisi İle İlgili Bilgiler Aktardı. Bu Bilgilerde e-SIM Teknolojisinin Tamamının Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Tarafından Yürütüleceğini Söyledi.

e-SIM Nedir ?

e-SIM Günümüzde Kullandığımız SIM Kartların İşlevini Görebilen Fakat Herhangi Bir Girişe Takılmayan Mobil Cihazların İçine Gömülü Olan Kişisel e-SIM Kartıdır. e-SIM Aslında Embedded-SIM Kart Olarak Adlandırılmaktadır Yani Embedded – (Gömülü) Türkçe Karşılığı Anlamına Gelen SIM Kartlardır.

e-SIM Nasıl Çalışır ?

e-SIM Kartlar Mobil Cihazların İçerisine Operatörler Aracılığıyla Gömülmüş Olan SIM Kartlardır. Bu SIM Kartları Günümüzde Kullandığımız SIM Kartlar İle Aynı İşlevlerde Çalışmakta.

e-SIM Nasıl Değiştirilir ?

e-SIM Kart Projesine Geçildiği Zaman Günümüzdeki Gibi SIM Kartları Mobil Cihazlarımızdan Çıkartıp Başka Bir Cihaza Takma Gibi Bir Olasılığımız Söz Konusu Değil Peki Bu İşlemi Nasıl Yapacağız? Bu İşlemi (e-SIM Değiştirme İşlemini) Kullandığımız Operatörler Aracılığıyla Yapabileceğimiz Söz Konusu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir