Google, WhatsApp Ve Telegram’ı Geride Bırakabilecek Bir Mesajlaşma Hizmeti Sunuyor.
  1. Anasayfa
  2. Android

Google, WhatsApp Ve Telegram’ı Geride Bırakabilecek Bir Mesajlaşma Hizmeti Sunuyor.

Google, RCS hizmetiyle mobil veri ve kablosuz ağ aracılığıyla mesajlar gönderebildiği gibi, dosya ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafları da paylaşabilecek bir mesajlaşma hizmeti sunuyor. Bu hizmet ile gönderilen mesajların gönderilme zamanı ve mesajın zamanı da görülebilecek.

0

Google’dan Yeni Mesajlaşma Hizmeti Geliyor

Google, RCS hizmetiyle mobil veri ve kablosuz ağ üzerinden mesajlar gönderebildiği gibi, dosya ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafları da paylaşabilir. Ayrıca, diğer uygulamalarda olduğu gibi, mesajın gönderilme zamanı ve mesajın zamanı da görülebilir.

RCS hizmeti ile gönderilen mesaj, gönderenin cevap vermeye çalıştığını açıklayan bir açıklama içerecektir. Ayrıca, diğer kişi etkin olmadığı durumda ne olacağı da açıkça belirtilir. Kişinin etkin olmadığı açıklanır. RCS hizmeti ile gönderilen mesaj, uçtan uca şifreleme ile güvenli bir şekilde saklanır.Bu hizmet ile gönderilen mesajlar alıcının etkinken olup olmadığını gösterecek şekilde açıkça belirtilir. Mesajlar end-to-end şifreleme ile güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

Android Telefonda RCS Nasıl Kullanılır?

Play Store üzerinden Google News uygulaması indirilir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulamaya giriş yapılır. Araç çubuğunun sağ tarafındaki arama çubuğunda üç nokta işareti tıklanır. Listede bulunan seçenekler arasından “Ayarlar” seçilir. “Sohbet Özellikleri” bölümüne giriş yapılır. “Sohbet Özelliklerini Etkinleştir” ayarı aktifleştirilir.

Yazı Kaynakları
https://newsbeezer.com/turkeyeng/a-new-messaging-service-is-coming-from-google-whatsapp-and-telegram-may-be-outdated/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir