Huawei ve Google Arasındaki Gerilimde Neler Oluyor ?
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Huawei ve Google Arasındaki Gerilimde Neler Oluyor ?

Huawei ve Google Arasındaki Anlaşmazlık Sonucu Neler Olacak ? Artıları Ne Olacak ? Eksileri Ne Olacak ?

0

Huawei ve Google Arasındaki Anlaşmazlık Sonucu Neler Olacak ? Artıları Ne Olacak ? Eksileri Ne Olacak ?

Huawei Çin Menşeili Mobil Cihaz Üreticisi Firma Google İle Arasındaki Anlaşmazlık Sonucunda Mobil Cihazlarında Halihazırda Kullanmış Olduğu Google Play Store Desteği Sona Erecek ? Bundan Sonraki Cihazlarında Ne Olacak ? Önceki Cihazlarda Ne Olacak ?

Huawei’nin Şimdiye Kadar Üretmiş Olduğu Mobil Cihazlarda Kullanımda Olan Google Play Store Desteği Sona Ermeyecek Şimdiye Kadar Piyasaya Satılmış Olan Huawei Kullanıcıları Mobil Cihazlarında Bu Desteği Almaya Devam Edecek Fakat Bundan Sonraki Cihazlarında Durum Çok Farklı Bir Hale Gelecek.

Huawei’nin Bundan Sonra Piyasaya Çıkaracağı Mobil Cihazlarda Google Play Store Desteği Olmayacak Google İle Arasındaki Anlaşmazlıklar Yüzünden Google Çinli Firmaya Bu Desteği Sağlamayacak.

Çinli Firma Google İle Arasındaki Anlaşmazlıkları Çözemezse Bundan Sonraki Cihazların Google Play Store Dahil Play Müzik , Play Filmler , Fotoğraflar Gibi Birçok Uygulamayı da Kullanamayacak.

Huawei İse Bu Desteğin Gelmemesi İhtimallerine Karşılık Kendi Uygulama Desteğini Aptoide İle Sağlayacak Bu Uygulama Huawei Cihazlarda Geçerli Olacak Huawei’nin CEO’sunun Açıklamalarına Göre Bu Uygulama İle Anlaşmayı Yeni Cihazlarında Sağlayacak.

Aptoide Huawei’nin Bundan Sonra Kullanacağı Cihazlarda Play Store Gibi Uygulama Marketi Halinde Olacak Fakat Google Play Store Gibi Detaylı Bir Yapıya Sahip Olmayacak Tabi Bu Şimdilik Geçerli Bir Söz İleride Belki Daha İyisi Olabilir.

Bu Uygulama Sadece Huawei Cihazlarında Değil Oppo Firması İle Halihazırda Anlaşmalı Olan Aptoide Oppo Cihazlarında da Kullanılmaya Devam Edecek.

Ayrıca Huawei’nin Kendine Ait Bir “App Gallery” İsminde Mağazası Bulunuyor Ancak Aptoide Uygulama Mağazası İle Kıyaslanamaz Farklar Mevcut Aptoide’nin İçeriği Çok Daha Zengin.

Aptoide Mağazası Google Play Store’nin Bu Güne Kadar Ciddi Rakiplerinden Biri Olmayı Başardı Şimdi İse Huawei İle Görüşmelere Başladı Çinli Firmanın Desteği İle Yakın Zamanda Çok Daha Büyüyecek Gibi Görünüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir