Huawei’den Google’a Bomba Bir Cevap Geliyor
  1. Anasayfa
  2. Yazılım

Huawei’den Google’a Bomba Bir Cevap Geliyor

Google'ın Kısıtlamalarına Huawei'den Bomba Gibi Bir Cevap Geliyor

0

Google’ın Kısıtlamalarına Huawei’den Bomba Gibi Bir Cevap Geliyor

Ulusal Güvenlik Tehdidi Teşkil Etmesi Nedeniyle Bir Süre Önce Huawei Çin Merkezli Dev Telefon Üreticisi Şirketinin Önüne Kısıtlamalar Getiren Google Geçtiğimiz Günlerde Huawei’ye Bir Kısıtlama Daha Getirdi.

Bu Yeni Gelen Engel Huawei’ye Büyük Bir Sorun Çıkaracak Gibi Duruyor ABD Ticaret Bakanlığında Kara Listeye Giren Huawei Şirketi İçin Yeni Yollar Bulmak Artık Zorunlu Hale Gelmiş Gibi Duruyor.

Fakat Huawei CEO’sunun Geçtiğimiz Yıl Yaptığı Açıklamalara Göre Google’nin Bir Parçası Olmayı Kabul Ettikleri Halde Bir B Planı Olarak Kendi İşletim Sistemini Geliştirmeyi Planladıklarını Söyledi.

Bugün İse Huawei CEO’sunun Yaptığı Açıklamaya Göre Bu Geliştirdikleri Kendi Üretim İşletim Sistemini Birkaç Ay İçerisinde Hazır Hale Getirip Piyasaya Sunacaklarını Söyledi. Bu Geliştirdikleri Kendi İşletim Sistemi Android Uyumlu Olacak.

Bu Durum Eğer Doğruysa ve Tutarsa Google Büyük Kayıplara Uğrayabilir Çin Merkezli Huawei Kendi İşletim Sistemini Geliştirdikten Sonra Bütün Büyük Çin Mobil Üreticiler Bu İşletim Sitemine Geçiş Yaparlar ve Google Büyük Kayıplar Yaşayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir