iOS 15 Tanıtıldı: Apple’da ve iPhone’larda neler Değişti !
  1. Anasayfa
  2. Mobil

iOS 15 Tanıtıldı: Apple’da ve iPhone’larda neler Değişti !

Apple iOS 15'i Tanıttı iPhone'larda Ne Gibi Değişikler Oldu Apple Cihazlar Hangi Güncellemeleri Alacak ? iOS 15 Ne Zaman Çıkacak ?

0

Apple iOS 15’i Tanıttı iPhone’larda Ne Gibi Değişikler Oldu Apple Cihazlar Hangi Güncellemeleri Alacak ?

Merakla Beklenen WWDC 2021’de (World Wide Developers Conference) – Dünya Geliştiriciler Konferansı 2021 Apple Birkaç Yeniliğinin Yanında iOS 15‘i ve Güncelleme Alacak Sistemleri Cihazları Vb. Gibi Konulara Dair Son Bilgileri Aktardı.

Etkinlik’te Apple’ın Yazılım Mühendisliği Başkan Yardımcısı iOS 15’teki Yenilikleri Konferans Katılımcılarına İletti Bunlar ;

FACETIME YENİLİĞİ

Şirketin (Apple) İddiasına Göre Artık Face Time İle Konuşma Yapılırken Konuşan Kişinin Konum Bilgileri Karşı Tarafa Aktarılarak Hem Çekim Gücü Sinyal Zayıflığı Vb. Sorunları Ortadan Kaldırmak Hemde Daha Güçlü Bir Ses Kalitesi İle Sağlam Bir Bağlantı Kullanmak Olacak

Ayrıca Face Time İle Birlikte SharePlay Adındaki Özellik İle Anında Müzik, Resim, Video Vb. Paylaşım Özellikleri Gelecek ve Yapay Zeka Destekli Makine Öğrenmesi İle Konuşma Esnasında Gürültü ve Dışarıdan Gelen Sesleri En Aza İndirecek.

FOTOĞRAF VE BİLDİRİM YENİLİĞİ

iOS 15 İle Grup Sohbetlerine Kolaj Özelliği Gelecek Asıl Yeni Özellikleri İse Bildirimler İçin Olacak Bildirim Tasarımları Yeniden Tasarlandı ve Biriken Gereksiz Bildirimler İçin Bildirim Özetleri Tasarlandı.

Son Olarak Bildirimler İçin “Focus” Adındaki Özellik İle Gereksiz Görülen Bildirimler Cihaz Tarafından Engellenecek Yani Cihazı İşyeri Moduna Alırsanız İş E-Postaları İş Mesajları Vb. Haricindeki Bildirimler Cihaz Tarafından Engellenecek.

HAVA DURUMU VE HARİTA YENİLİĞİ

iOS 15 İle Apple Haritaların ve Hava Durumu Uygulamalarının Tasarımlarını Yenileyecek Yol Tarifi Esnasında Hava Durumuna Göre Tasarımı Değişecek Grafikler 3 Boyutlu (3D) Olarak Görüntülenecek ve Gece Modunda Tasarımlar Daha Net ve Açık Gözükecek.

iOS 15 Ne Zaman Çıkacak !

Apple Şirketi Konferans’ta Cihazın Ne Zaman Çıkacağı Konusunda Herhangi Bir Net Tarih Belirtmedi Fakat Sonbahar’ın Ortalarında Kullanıma Sunulacağını Bildirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir