Meteor Uyarısı – NASA
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Meteor Uyarısı – NASA

NASA Başkanından Dünya'ya Meteor Uyarısı

0

NASA Başkanından Dünya’ya Meteor Uyarısı

Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay İstasyonu Yöneticisi Jim Bridenstine Yakın Zaman İçerisinde Dünya Bir Meteor Tehlikesi İle Karşı Karşıya Kalabileceğini Açıkladı.

Başkan Jim ABD Washington DC’de Katıldığı Bir Konferans’ta Konuşması Sırasında “Gezegenimiz Yakın Tarih’te Bir Meteor Tehlikesi İle Karşı Karşıya Kalabilir” Dedi ve Ek Olarak “Bizim Neslimiz Böyle Bir Tehlikeyi Görmeye Tanıklık Edebilir” Cümlelerine Yer Verdi.

Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay İstasyonu Bu Durum İçin Önceden Önlemlerini Almış ve Prototip Bir Silah Geliştirmiş Bu Silahın Adı DART (Double Asteroid Redirection Test) Olarak Belirlenmiş.

NASA Bu Silahı Geçtiğimiz Yıl Tasarlamış ve Hala Geliştirme Aşamasında Olan Bu Silah Dünya’ya Çarpma Riski Olan Göktaşları’nı Parçalamak İçin Kullanılacak Bu Silahın Boyutu Bir Araba’dan Daha Küçük Boyutlarda.

DART Gelecek Yıla Kadar Geliştirilmesi Öngörülen Cihazlardan Biri ve Eğer Çalışmalar Düzgün Bir Şekilde İlerlerse Cihazın 2022’de Tüm Çalışmaları Tamamlanacak ve İlk Olarak Bir Asteroit’in Rota’sını Değiştirmek İçin Kullanılacak.

KAYNAK: https://www.dailymail.co.uk

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir