1. Anasayfa
  2. İlginç Teknoloji

Nike Adapt BB Bağcık Sistemli Ayakkabı

Otomatik Bağcık Sistemli Ayakkabı Nike Adapt BB


0

Otomatik Bağcık Sistemli Ayakkabı Nike Adapt BB

Nike Adapt BB İsimli Bu Ayakkabı Kendinden Otomatik Ayarları İle Bağlanabilir veya Manuel Olarak da Müdahele Edilebilen Bir Yapıya Sahip. Otomatik Bağlama Özelliğinde de Uzaktan Kontrol Etmek Mümkün.

Bu Ayakkabıyı Otomatik Olarak Bağlamak İçin Mobil Cihazınıza Nike’ın Sunmuş Olduğu Uygulamayı İndirdikten Sonra Ayakkabılarınızı Tanımlama İşlemi Yapıyorsunuz Sonra Mobil Cihazınızdan Ayakkabıya Müdahele Etmek Çok Kolay.

Ayakkabıyı Kontol Etmek İçin Nike Mobil Uygulamada “L” – Left , “R” – Right Yani Sağ ve Sol Olmak Üzere 2 Adet Düğme Konumlandırmış Bunlardan Birini Yukarı Kaldırdığınız Zaman Dokunmuş Olduğunuz Taraftaki Bağcık Sistemi Harekete Geçiyor ve Sıkılaşıyor.

Tam Tersi Olarak Düğmelerden Birini Aşağı İndirirseniz Bağcık Sistemi Gevşetiliyor.

Bu İşlemleri Yapabilmek İçin Ayakkabının İçerisinde Motor Mekanizması Yer Alıyor ve Bu Mekanizmayı Besleyecek Olan Boyutu Küçük Ama İşlevi Büyük Olan Şarj Edilebilir Bataryalar Bulunuyor.

Bu Bataryalar Sayesinde Mekanizmalar Beslenerek Kullanıcıdan Gelen Veri Komutlarını Derliyor ve Ayakkabıyı Harekete Geçiriyor.

Bu İçerisinde Yer Alan Küçük Mekanizma Ayakkabının Kılıfının İçerisinde Gizli Bir Şekilde Tutuluyor ve Hiçbir Şekilde Ayağınıza Engel Olacak Bir Durumda Bulunmuyor Peki Bu Mekanizma Nasıl Şarj Ediliyor ?

Bu Mekanizmayı Besleyen Küçük Bataryalar Ayakkabının Yan Tarafında Bulunan Girişler Sayesinde Güç Alarak Besleniyor veya Nike’ın Sunmuş Olduğu Kablosuz Şarj Desteği Sayesinde Ayakkabıyı Bir Pad’in Üzerine Koyarak da Şarj Etmek Mümkün.

Bunların Haricinde Şık Bir Tasarıma Sahip Olan Adapt BB İsimli Ayakkabı Alt Tarafında Bulunan Led’ler Sayesinde Etrafa Hoş Bir Görüntü Veriyor.

KAYNAK: https://www.nike.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir