1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Yapay Zeka Teknolojisinde Yeni Anlaşma

Artık Birçok Alana Yapay Zeka Teknolojisi Geliyor - Yeni Anlaşmalar Yapılıyor

Yapay Zeka Teknolojisinde Yeni Anlaşma
+ - 0

Artık Birçok Alana Yapay Zeka Teknolojisi Geliyor – Yeni Anlaşmalar Yapılıyor

Günlük Hayatımızın Hemen Hemen Heryerinde Artık Teknoloji ve Yazılım Kullanılmaya Başlandı Artık Bu Teknolojik Aletlerin Yazılımını Kontrol Eden İnsanlar Olmayacak Yapay Zeka Olacak.

%50 – %60’lık Bir Kesimde Teknolojik Aletlerin İçerisinde Bulunan Yapay Zeka Artık Heryerde Olmaya Başlayacak Şuanda En Çok Kullandığımız Cep Telefonlarının İçerisinde Bile Bulunan Yapay Zeka Yazılımı En Çok Kullandığımız Fotoğraf Çekmede Bile Bulunuyor Işığın Dengesini O Anki Hava Şartını veya Bulunduğumuz Ortamı Algılayıp Otomatik Modları İle Fotoğraf Kalitesine Etkide Bulunuyor.

Veya Evde Kullandığımız Akıllı Ev Sistemleri Olarak Nitelendirdiğimiz Ev Aletlerinde Evdeki Oda Sıcaklığına Göre Ortamı Isıtıp Soğutan Teknolojiden Apartmandaki Hareket Olmadığı Zaman Işığı Kapatan Sisteme Kadar Bütün Sistemlerde Yazılım veya Yapay Zeka Bulunan Sistemler Artık Yeni Anlaşmalar İle Güçlendirilecek ve Kullanıma Sunulacak.

İnsan Gücü Artık Kendini Yavaş Yavaş Yapay Zeka Teknolojisine Bırakacak Bu Durum Aslında Bir Yönden İyi Bir Yönden İnsan Hayatındaki Sağlık Durumlarını Kötü Koşulda Etkiliyor İnsanların Hareketlerini Azaltıyor veya Radyasyon Gibi Faktörler İle İnsan Sağlığına Zarar Veriyor.

İyi Yönden Bakarsak Teknoloji Sayesinde İnsanların Yapamadığı Birçok İşi Yazılım Sayesinde Tek Bir Tuşla Halledebiliyoruz.

Büyük Şirketler Arasında Yapılan Yeni Anlaşmalar İle Yapay Zekaya Daha Çok Önem Verilerek Teknoloji Daha İleriye Götürülecek Büyük Şirketlerden Bazıları Aralarında İmzaları Attı ve Çalışmalara Başlanıldı.

Çalışmaların En Başında Büyük Firmaların Yazılımlarında Yapay Zeka Kontrollü Taban Oluşturmak Geliyor Büyük Firmaların Kullandığı E-Ticaret , Akıllı Ev Sistemleri ve Akıllı Mobilite Sistemlerinde Yapay Zeka Desteği Sağlayıp Sistemleri Kendin Kendine Kontrol Sağlayan Taban Oluşturmak Geliyor.

KAYNAK: https://www.artificialintelligence-news.com

Yorum Yap