Yerli Otomobil TOGG’un Açılımı Nedir ? TOGG Nerede Üretilecek ?
  1. Anasayfa
  2. Yapay Zeka

Yerli Otomobil TOGG’un Açılımı Nedir ? TOGG Nerede Üretilecek ?

Yerli Otomobil TOGG'un Fabrikası Nereye Açılacak ? TOGG'un Açılımı Nedir ?

0

Yerli Otomobil TOGG’un Fabrikası Nereye Açılacak ? TOGG’un Açılımı Nedir ?

27 Aralık 2019’da Canlı Yayın Aracılığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Tarafından Tanıtılan TOGG İsimli Yüksek Teknolojili Yerli Otomobilimizin Üretim Fabrikası Nereye Kurulacak ? Yerli Otomobil TOGG’un Açılımı Nedir ?

TOGG’un Açılımı Türkiye Otomobil Girişim Grubu Olarak Adlandırılmakta ve Yüksek Teknolojilere Sahip Bu Otomobilin Üretim Fabrikası Bursa’da Olacağı Kesinleşti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Kesinleştirilmiş İmzası İle Fabrikanın Yeri Bursa Olacak.

Yerli Otomobil 27 Aralık 2019 Tarihinde Canlı Yayında Tanıtımı Yapılan TOGG’un Gebze İlçesinde Bulunan Bilişim Vadisinde TSK’ya Ait Bir Arazide Üretim Fabrikası Kurulacağı Açıklandı.

Türkiye Otomobil Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Tarafından Kurulacak Olan Yerli Otomobil TOGG’un Üretim Fabrikasının Başlangıç Olarak Belirlenen Toplam Tutarının İse 22 Milyar ₺ Olacağı da Söylendi.

Yerli Otomobilin Yüksek Teknolojilere Sahip Olacağını Birkez Daha Belirtelim Çünkü İçerisinde Yazılım ve Üzerinde Bulunan Donanımlar Sayesinde Otomobil Birçok Alanda Kullanıcılarına Kolaylık Sağlayacak.

TOGG Üretiminde Katkıda Bulunacak Firmaların İsimleri de Belli Oldu Bunlar;

  • Anadolu Grubu
  • BMC
  • Kıraça Holding
  • Turkcell Grubu
  • Zorlu Holding

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir