Youtube Yenileniyor ! Gelişim Süreci Nasıl ?
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Youtube Yenileniyor ! Gelişim Süreci Nasıl ?

Youtube Gelişiyor ! Kendini Yeniliyor ! Gelişim Süreci Nasıl Gelişti ?

0

Youtube Gelişiyor ! Kendini Yeniliyor ! Gelişim Süreci Nasıl Gelişti ?

Kullanıcı Sayısını ve İzleme Kitlesini Her Geçen Gün Büyüten Youtube Oldukça Büyük Bir Platform Olmayı Başardı. Son Yıllarda Büyük Yeniliklere Uğrayan Youtube’nin Gelişim Süreci Nasıl ?

İlk Zamanlarda Sadece Video Paylaşım Platformu Olan Youtube Gün Geçtikçe Yenilenmeye Başladı İlk Başlarda “Kanal” Açabilme Yetkisi Verdi Kullanıcılar Bu Sayede Kendi Kanallarını Oluşturup İçerik Paylaşmaya Başladılar.

Daha Sonra Kanallarında “Oynatma Listeleri” Özelliği İle Kullanıcıların Paylaştıkları Videoları Toplu Düzenli Bir Hale Getirmeyi Başardı Bu Sayede Kullanıcıların Kanallarındaki Videolar Oynatma Listeleri İle Kolay Erişilebilir Bir Yapıya Sahip Oldu.

Gözle Görünür Birsürü Yenilik Yapan Video Paylaşma Platformu Renklerini , Simgelerini ve İkonlarını Değiştirdi Bu Yeniliklerin Yanında Kullanıcılarına Tanıdığı Yenilikler de Var.

TV Özelliği’ni Kullanıma Sundu Bu Özellik Bir Bakıma Youtube’yi Televizyon Kanalına Dönüştürüyor Youtube Music Özelliği İle Bu Platformu Müzik Konserine Dönüştürebilirsiniz Fakat Bu Özellik Ülkemizde Şuan İçin Kullanılmıyor Yakında Açılacak.

Youtube Kids İle Çocuklar İçin Uygun Bir Video İzleme Platformu Haline Getirebilirsiniz Eğitici ve Öğretici Videoları Çocuklarınızın Dikkatini Çekecek Şekilde Önünüze Getiriyor.

İçerik Üreticileri İçinse “İçerik Üreticisi Akademisi” İle Özel Dersler ve İçerik Üretme Hakkında Faydalı Bilgiler Sunarken Bir Yandan da Kendi İçerisinde Video Editlemek – (Düzenlemek) İçin Harika Bir Tasarım Geliştirmiş.

Canlı Yayın Özelliği İle Oyuncular , Radyo Kanalları , TV Kanalları Gibi Kullanıcılara Çok Büyük Bir Yenilik Getirmiş Oldu.

Son Zamanlarda İse Hikaye Özelliği’nin Eklenmesi Üzerine Ünlü Kanal Sahipleri Hergün Sosyal Medya Paylaşımlarını Bir Yandan da Youtubeden Paylaşmaya Devam Ettiler.

Kendini Sürekli Yenileyen Bu Video Paylaşım Platformu’nun Gelecek İçin Planları’nın Olduğunu Ufak Ufak Sızıntılar İle Kullanıcılarına Duyurmaya Başladı. Gelecekte Çok Daha İyi Geliştirmeler İle Daha Geniş Kitleye Sahip Olması Bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir