Hat Üzerinden Cihaz Alımları Sona Erdi mi ?
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Hat Üzerinden Cihaz Alımları Sona Erdi mi ?

Nakit İhtiyacı İçin Artık Cep Telefonu Alımları Sona Erecek !

0

Nakit İhtiyacı İçin Artık Cep Telefonu Alımları Sona Erecek !

Ulaştırma Bakanı Ömer Fatih Sayan’ın Açıklamasına Göre Müşterilerin 12 veya 24 ay Taksitle Operatörlerden Aldıkları Cep Telefonları Nakit İhtiyaçları İçin Daha Uyguna Telefoncu veya Kişilere Sattıkları Durum Artık Sona Erecek.

Artık Kullanıcıların Operatörlerden Almış Oldukları Cep Telefonları Taksitlendirmeleri Bitene Kadar Hatlarına Tanımlı Bir Şekilde Kullanılacak ve Taksitlendirmeleri Bittiği Zaman Hatlarına Tanımlı Olan Cep Numaraları Silinecek.

Buna göre Mobil Cihaz Kayıt Sistemi’ne ( MCKS) Kayıtlıyken Elektronik Kimlik Bilgisi Kopyalanmış Gerçek Cihazlar ve Mobil Haberleşme Hizmeti Sunan İşletmeciler Tarafından Finansman Borcu Bulunduğu Bildirilen Cihazlar, Borcun Devam Ettiği Süre Boyunca Sadece Eşleştirme Yapılan Abone Numaralarıyla Kullanılmak Üzere Kullanıma Açılacak İşletmeciler Finansman Borcu Ödenen Cihazları Eşleştirme Yapılan Numara Kısıtının Kaldırılmasını Teminen MCKS’ye Bildirecek.

Meclisten Geçen Bu Yasa İle Bundan Sonra 2. El Cihaz Alacak Kullanıcılar Taksiti Ödenmemiş Telefonları Kullanamayacak Operatörlerden Alınan Cihazlar Sadece Satın Alan Müşterinin Hattı İçin Tanımlı ve Kullanılabilir Halde Olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir