Donanım

Bu Kategoride En Güncel PC Donanım Hakkındaki Teknoloji Haberlerini Bulabilirsiniz...

Donanım Nedir?

Bir Bilgisayarın yada elektronik aygıtın elle tutulup gözle görülebilen tüm fiziksel parçalarına donanım ismi verilir.

Donanım Kaç Parçaya Ayrılır?

Bir bilgisayar yada elektronik cihazın donanım parçaları 2'ye ayrılır bunlar İç Donanım Parçaları ve Dış Donanım Parçaları olmak üzere 2 isimde adlandırılır.

İç Donanım Parçaları Nedir?

Bir bilgisayar yada elektronik cihazın (aygıtın) iç donanım parçaları Anakart, RAM, Yonga Seti, Disk, Bağlantı Birimleri vb. parçalarına İç Donanım Parçaları Denir. Yani Kısacası cihazın içerisinde yer alan parçalara verilen isimdir. NOT: Her durumda İç Donanım Parçaları cihazın içerisinde yer almayabilir bazı durumlarda cihazın dışında veya yanında bulunan parçalarda cihazın İç Donanım Parçaları olarak adlandırılabilir.

Dış Donanım Parçaları Nedir?

Bir bilgisayar veya elektronik cihazın (aygıtın) dış donanım parçaları cihaza sonradan takılan parçalardır. Örnek olarak cihazın dışına takılan mouse, klavye, hoparlör, kamera vb. aygıtların neredeyse hepsine Dış Donanım Parçaları denilmektedir.

Yeni PS5 Güncellemesi Yolda

PS5-Update

Sony, belli ülkelerdeki beta kullanıcıları için yeni PS5 güncellemesini yayınladı. Önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara sunulması beklenen bu güncelleme, birçok yenilikle birlikte geliyor, Dolby Atmos desteğinden kullanıcı arayüzü iyileştirmelerine kadar. Sony,...

Read more
Page 1 of 14 1 2 14

Reklam

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.