Yeni PS5 Güncellemesi Yolda
  1. Anasayfa
  2. Oyun

Yeni PS5 Güncellemesi Yolda

0

Sony, belli ülkelerdeki beta kullanıcıları için yeni PS5 güncellemesini yayınladı. Önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara sunulması beklenen bu güncelleme, birçok yenilikle birlikte geliyor, Dolby Atmos desteğinden kullanıcı arayüzü iyileştirmelerine kadar.

Sony, kullanıcıları sevindirecek olan yeni bir PlayStation 5 yazılım güncellemesini test etmeye başladı. Bu güncelleme, ABD, Kanada, Japonya, Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa’daki seçili beta kullanıcıları tarafından denenebilecek.

Yeni PS5 güncellemesi, oyun deneyimini geliştirecek Dolby Atmos desteği ve depolama iyileştirmeleri gibi birçok dikkat çekici özellik içeriyor. Sony’nin Tempest 3D AudioTech 3D ses özelliği, Dolby Atmos uyumlu hoparlörler ve televizyonlarla kullanılabilecek. Ayrıca, platformlar da PS5 uygulamalarını Dolby Atmos ses desteği için güncelleyebilecek, örneğin Netflix gibi.

Güncelleme, PlayStation 5’in şu anda desteklediği maksimum 4TB M.2 SSD depolamayı 8TB’a kadar çıkaracak. Ancak kullanıcıların, belirlenen minimum gereksinimleri karşılayan bir M.2 SSD’ye ihtiyacı olacak.

Arayüzdeki değişikliklerle birlikte güncelleme, PS5 deneyimini daha da geliştirecek. Örneğin, konsolun açılış ve kapanışında çıkan “bip” sesi sessize alınabilecek. Ayrıca, dokunsal geri bildirim özelliği, kullanıcıların kontrolcü ile gezinirken sistem ses efektlerini fiziksel olarak hissetmelerine olanak sağlayacak.

Yeni güncelleme, aynı hesapta ikinci bir kumandayı yardımcı kontrolcü olarak atama imkanı sunacak. Bu sayede, iki kumanda tek bir kumanda gibi kullanılabilecek. Bu özellik, örneğin zor bir oyun bölümünde arkadaşlardan yardım almak veya konsol gezinmesi sırasında kullanıcıya büyük kolaylık sağlayabilir. Ayrıca, kütüphane içinde oyun arama, sosyal etkileşim konusunda yenilikler ve mesajlara emoji tepkisi verme gibi özellikler de güncelleme ile birlikte gelecek.

Belirtilen ülkelerdeki beta kullanıcıları için şu anda açık olan güncelleme, önümüzdeki aylarda tüm PlayStation 5 kullanıcılarına sunulacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir