“RTX 4060 Ti 16 GB, MSI testlerine göre 8 GB versiyondan daha yavaş çıkıyor.
  1. Anasayfa
  2. İnternet

“RTX 4060 Ti 16 GB, MSI testlerine göre 8 GB versiyondan daha yavaş çıkıyor.

0

MSI, yeni GeForce RTX 4060 Ti 16 GB ekran kartının benchmark test sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. NVIDIA, sızıntıları önlemek için gerekli önlemleri alarak resmi çıkış tarihine kadar sürücüleri herkese açık şekilde yayınlamadı. Bu durum, kartı erken satın alan ve inceleme yapmak isteyen kişilerin sürücü eksikliği nedeniyle ilk gün içerik üretememesine yol açtı.

MSI, üretim ortağı olarak bile kartın performansı hakkında önceden bilgi sahibi değildi. İlk resmi benchmark test sonuçları, şirket içindeki çalışanların son donanımları tartıştığı MSI Insider haftalık podcast’i sırasında paylaşıldı. Yapılan testlerde RTX 4060 Ti 16 GB’ın 8 GB modele göre önemli bir performans artışı göstermediği belirlendi. Her iki kartın da aynı TDP değerine sahip olduğu ve daha yüksek bellek kapasitesinin daha fazla güç gerektirdiği düşünüldüğünde, bu sonucun kaçınılmaz olduğu ortaya çıktı.

RTX 4060 Ti GAMING X SLIM modeli, ultra ayarlarda görüntü kalitesiyle altı farklı oyunda test edildi ve dört oyunun 8 GB versiyondan daha düşük performans gösterdiği tespit edildi. Bu durum, CS:GO gibi oyunlarda daha iyi performans bekleyen ve aynı zamanda Hogwarts Legacy gibi bellek açısından yoğun oyunlarda da benzer kare hızlarını uman oyuncuları hayal kırıklığına uğratabilir. Sonuç olarak, oyuncuları RTX 4060 Ti’ın 100 $ daha pahalı olan 16 GB versiyonunu seçmeye ikna etmek oldukça zor görünüyor. Bu sorumluluk aynı zamanda üretim ortaklarına düşüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir