Samsung Galaxy S24 modelinin özellikleri internete sızdırıldı.
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Samsung Galaxy S24 modelinin özellikleri internete sızdırıldı.

0

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yakında piyasaya süreceği yeni amiral gemisi modeli olan Samsung Galaxy S24 Plus için hazırlıklarını tamamlıyor. Telefonun çıkış tarihi yaklaştıkça, bazı sızıntılar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Popüler performans testi uygulaması Geekbench’te, Samsung Galaxy S24 Plus’ın özellikleri görüldü.

Samsung Galaxy S24 serisinin piyasaya sürülmesine birkaç ay kala, ilk Galaxy S24 Plus modeliyle ilgili benchmark sızıntısı ortaya çıktı ve ABD varyantının Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle geleceği görüldü. Sızıntıya göre, Galaxy S24 Plus modeli yalnızca 8GB RAM’e sahip olacak.

Wccftech’in haberine göre, Galaxy S24 Plus’ın model numarası SM-S926U olarak belirlenmiş ve cihaz Android 14 ile test edilmiş. Geekbench 6 sonuçlarına göre, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, tek çekirdekli performansta 2233 ve çok çekirdekli performansta 6661 puan almış.

Ancak, bu sızıntıda hayal kırıklığı yaratan bir nokta, özel varyantın yalnızca 8GB RAM ile gelecek olmasıdır. Bu durum, Samsung’un maliyetleri düşürmeyi hedeflediğini ve muhtemelen Galaxy S24 Plus’ın alüminyum kasaya sahip olabileceğini gösteriyor; titanyum kasaya sahip olmayacağı anlamına gelebilir.

Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, tek bir süper çekirdeğe sahip olacak ve muhtemelen 3.30GHz frekansla test edilen Cortex-X4 işlemcisini içerecek. CPU kümesi ‘1 + 3 + 2 + 2’ konfigürasyonunda olacak ve Qualcomm’un Adreno 750 GPU’sunu da barındıracak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir