Apple’ın Eylül 2023 Etkinliğinde Tanıtması Beklenen Ürünler!
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Apple’ın Eylül 2023 Etkinliğinde Tanıtması Beklenen Ürünler!

0

Amerikan teknoloji devi Apple, her yıl olduğu gibi bu yılda Eylül ayında yeni cihazlarını görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Peki, Apple bu yıl hangi ürünlerin tanıtımını gerçekleştirecek.

Apple’ın Eylül 2023 etkinliğine artık oldukça az bir zaman kaldı. Net olarak gerçekleşeceği tarih belli olmasa da 13 Eylül’ün tanıtım günü olacağı ihtimali üzerinde duruluyor. Pek çok gazeteci ve teknoloji uzmanının lansmanı canlı olarak yerinde, milyonlarca insanın ise evlerinde takip etmesi bekleniyor. Tanıtım gününün yıldızının ise iPhone 15 olması bekleniyor.

Hangi Ürünler Tanıtılacak?

Apple, geçtiğimiz Haziran ayında Apple Vision Pro’nun tanıtımını gerçekleştirmiş ve ürün oldukça dikkat çekmişti. Eylül ayındaki tanıtımda cep telefonlarının yanı sıra yeni işletim sistemleri ve Apple Watch’larında yer alması bekleniyor.

-iPhone 15

-iPhone 15 Pro

-iPhone 15 Max/Ultra

-Apple Watch Ultra

-Air Pods Max

-iOS 17

-iPadOS 17

-watchOS 10

-tvOS 17

Eylül ayında tanıtımı beklenen ürünler bu şekilde. iPhone 15’in tanıtımının ardından birkaç içinde ön siparişe açılması bekleniyor. Tüm dünyaya sevkiyatının ise Ekim ayında gerçekleşeceği ifade ediliyor.

iOS 17 işletim sisteminin ise son testlerinin Eylül ayı içinde tamamlanması ve hızlı bir şekilde indirilebilir duruma getirilmesi beklentiler arasında.

Şarj Girişi Değişiyor

Apple, Avrupa Birliği şartlarına uymak için cihazlarının şarj soketinde değişikliğe gidiyor. Bu doğrultuda iPhone 15’in de USB-C şarj portu taşıyan ilk iPhone olması bekleniyor.

iPhone 15, bir önceki modele göre yüzde 15 oranında daha güçlü bir bataryaya sahip olacak. iPhone 15 Pro ise şimdiye kadar kullanılan en güçlü çip olan A17’ye sahip olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir