Asus ScreenPad 2.0 Tanıtımını Computex 2019’da Yaptı
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Asus ScreenPad 2.0 Tanıtımını Computex 2019’da Yaptı

Asus ScreenPad 2.0 (TouchPad) Tanıtımını Computex 2019 Fuarında Gerçekleştirdi

0

Asus ScreenPad 2.0 (TouchPad) Tanıtımını Computex 2019 Fuarında Gerçekleştirdi

Şimdiye Kadar Dizüstü Bilgisayarlarda Kullandığımız TouchPad’i Asus Artık Bir Minik Tablet Haline Getirdi. TouchPad Alanına Artık Minik Bir Ekran ve Arayüz İle 2. Bir Bilgisayar Haline Getirdi.

Dizüstü Bilgisayarlardaki TouchPad Alanını Şimdiye Kadar Fare (Mouse) Olarak Kullanmaktaydık Gelişmiş Dizüstü Bilgisayarlarda Bu Alanda Farklı Parmak Hareketleri İle Ekran Değiştirme , Uygulama Açma , Uygulamalar Arası Geçiş Gibi Farklı Görevleri de Yapmaktaydık.

En Fazla Yapabildiğimiz İşlev İstediğimiz Görevi İstediğimiz Bir Parmak Hareketi İle Yönetebilmek Oldu Fakat Asus Tanıtımdan Daha Önceden Duyurmuş Olduğu ScreenPad Yani (Ekran Pedi) Olarak Yeni Bir Teknoloji Geliştirdi.

Bu Teknoloji TouchPad Alanında Küçük Bir Arayüz İle Bilgisayar Ekranını Yönetebilme Olarak Geliştirildi Fakat İlk Geliştirdiğinde Bu Teknolojinin Enerji İhtiyacını Karşılayamadı Yani Çok Fazla Güç Tüketimi Harcanıyordu Bunun Üzerinde Çalıştıktan Sonra Artık Tanıtılmaya Hazır Hale Geldi.

Bu Teknolojiyi Çok Kez Testler Sonucunda Piyasaya Sunma Kararını Computex 2019 Fuarında Gerçekleştirdi Asus Fuarda Bu ScreenPad 2.0 Teknolojisini Tanıttı ve Teknolojinin Kullanılacağı Bilgisayarları da Söyledi.

ScreenPad 2.0 İle Gelen Yenilikler Neler ?

Asus ScreenPad 2.0 İle Gelen Yeniliklerden İlk’i Enerji Tüketimi Oluyor Enerji Tüketimi %20 – %30 Oranında Azaltılmış ve Kullanıcıya Daha Uzun Ömürlü Bir Kullanım Sağlamakta.

Diğer Bir Yenilik İse Hem TouchPad Hemde ScreenPad Olarak Kullanım Şansı İki Seçenekten Birini Seçtikten Sonra Parmak Hareketleri de Dahil Olmak Üzere İki Özelliği de Sorunsuz Bir Şekilde Kullanım Sağlıyor.

Ekran Boyutunda İse Ufak Bir Büyüme Söz Konusu Oluyor Ayrıca Ana Ekrandaki Kullanılan Uygulama veya Programlar Hızlı Bir Şekilde Bu 5.65″lik Küçük Ekrana Aktarılıp Kullanım Sağlanabiliyor.

Hangi Modellerde ScreenPad 2.0 Bulunacak ?

Asus ZenBook Modelinde 13 , 14 , 15 Serilerinde ZenBook Flip 15 Modelinde ve VivoBook S14 , S15 Modellerinde Bu ScreenPad 2.0 Bulunacak.

KAYNAK: https://www.engadget.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir