Lexus Otomobil Firması Yeni Teknolojiler Geliştiriyor / Otomobil Dünyasında Yenilik
  1. Anasayfa
  2. İlginç Teknoloji

Lexus Otomobil Firması Yeni Teknolojiler Geliştiriyor / Otomobil Dünyasında Yenilik

Lexus Japon Otomobil Firması Yepyeni Projeleri İle Otomobil Dünyasına Yenilik Getirmeyi Planlıyor !

0

Lexus Japon Otomobil Firması Yepyeni Projeleri İle Otomobil Dünyasına Yenilik Getirmeyi Planlıyor !

Japon Kökenli Toyota Firmasının Bir Kuruluşu Olan Lexus İsimli Lüks Otomobil Firması Kendi Projeleri İle Otomobil Dünyasında Yenilikçi Fikirler Ortaya Koydu Bunları 2030 Yılına Kadar Gerçekleştireceğini Belirten Firmanın Projeleri Otomobil Piyasasını İçeriden Fethedebilir.

Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Okyanusya, Afrika ve Latin Amerika’da Satışlarını Sürdüren Lexus İsimli Lüks Otomobil Firması 2005 Yılından İtibaren Japonya’ya da Otomobil Üretmeye Başlamıştır Firmanın En Çok Satış Yaptığı Ülkeler Arasında ABD Yer Almaktadır.

Lexus’un Lüks Otomobil Tasarımlarından Olan RC F Modeli 2019 Yılında Vizyona Giren “Siyah Giyen Adamlar – Global Tehdit” Filminde Yer Almaktaydı Bu Modelin Çok İlgi Görmesi Üzerine Lexus Sitesinde Modelin Gerekli Açıklama ve Detaylarından Bahsederek Bu Projeyi Gerçekleştireceğini Gösterdi.

Lexus Geleceğin Elektrikli Otomobilini Sergiledi

Lexus Bugünün ve Geleceğin Elektrikli Otomobili Olarak Tanımladığı Aracı Sitesinde ve Kenshiki Forum 2020’de Sergiledi Lexus Lüks Otomobil Üreticisi İlk Yüz Aracı ve UX 300e’yi 2030’ların Elektrikli Vizyonunu Temsil Eden LF-30 Modelini Sergiledi.

Sessiz Bir Sürüş Performansının Yanında Lüks Hibrit Araçlar Kategorisinde Yer Alan Lexus Lüks Araç Otomobil Üreticisi Firma LF-30 Modelini Geleceğin Elektrikli Aracı Olarak Tanımlamakta.

Dış Konsepti , İç Dizaynı ve Lüks Konforu’nun Yanında Hibrit Elektrikli Olması , Sanatsal Tasarımı , Üstün Performansı , İnce İşçiliğinin Detaylarından Bahsederek LF-30 Modelinin Gelecekten Geldiği Söylenerek Dikkatleri Üzerine Topluyor.

Bu Modelin “SkyGate” İsimli Tasarımı Ses ve El Hareketleri İle Kontol Edilebiliyor Ayrıca Cam Tavan Özelliği Bulunan LF-30 Modelinin Şaşırtıcı Özelliklerinden Birisi Lexus Airporter İsimli Drone Teknolojisine Sahip Uçan Asistanı Taşıması Oluyor.

LF-30 Modelinin Özellikleri Bu Kadarla Kalmıyor Bu Aracın Uzay Aracı Olacağına Dair Tanımlarda Bulunuyor Lexus Resmi Olarak Bunu Belirtmiyor Fakat Bu Aracın Dış Tasarımı veya İç Dizaynı ve Bunlarla Bütünleşik Çalışan Yazılımları Bu Aracın Uzay İçinde Kullanılabileceği Anlamını Taşımakta.

Sosyal Medya Üzerinde Belirtilen Kullanıcı Tanımlarına Göre Lexus Bu Aracı 2030 Yılına Kadar Üretecek Belirtilen Tanımlar Doğru İse NASA İle Programlı Çalışacak Bu Aracın Uzay Aracı Olarak Kullanılacağı Söylemleri Ortaya Çıkıyor Buda Aracın Uzayda Ulaşım İçin Kullanılmak Üzere Programlanacağı Anlamına Geliyor.

KAYNAK: https://www.lexus.com.tr

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir