Voyager 2’den Dünya’ya Mesaj Geldi 1977 Yılından Bu Yana İlk Mesaj Yıldızlararasından Geldi
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Voyager 2’den Dünya’ya Mesaj Geldi 1977 Yılından Bu Yana İlk Mesaj Yıldızlararasından Geldi

1977 Yılında NASA Tarafından Uzaya Fırlatılan Voyager 2'den İlk Defa Dünyaya Mesaj Geldi "Merhaba" Mesajı İle Dünya'ya Seslendi

0

1977 Yılında NASA Tarafından Uzaya Fırlatılan Voyager 2’den İlk Defa Dünyaya Mesaj Geldi “Merhaba” Mesajı İle Dünya’ya Seslendi

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA 1977 Yılında Uzaya Gönderdiği Voyager2 Uzay Aracından İlk Mesajı 2020’de Kasım Ayı İçerisinde Aldı Voyager2 Uzay Aracından Gelen Mesaj “Merhaba” Oldu Mesaj NASA Tarafından Dünya’ya “Merhaba” Seslenişi İle de Kodlandı.

2018’in NASA Tarafından Çeşitli Çalışmaları İle Voyager 2 Hakkında Birçok Paylaşım Yapıldı ve Populer Bir Uzay Aracı Haline Kavuştu Sonra NASA’nın Açıklamaları Voyager 2 Hakkında Durdu Bunun Üzerine Herhangi Bir Paylaşımda Bulunulamadı Fakat NASA’nın Açıklamasında Alınan Haberle Uzay Aracının Hala Kaybolmadığı ve Hala Etkin Bir Şekilde Faaliyet Gösterdiği Anlaşıldı.

Voyager 2 Hakkında Detaylı Açıklamalarda Bulunması Beklenen NASA Şuanlık Sadece Tekrar İletişime Geçileceği Yönünde İfadelerde Bulundu.

Voyager 2’nin Şuanki Durumu ve Mevcut Konumu Hakkında Detay Almak İçin Aşağıdaki Resmin Üzerine Tıklayarak Resmi NASA Websitesine Ulaşabilirsiniz.

Canlı Görünüm Detay İçin Resmin Üzerine Tıklayın
KAYNAK: https://www.nasa.gov

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir