YouTube, İzleme Geçmişi Kapalı Olanlar İçin Artık Öneride Bulunmayacak!
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

YouTube, İzleme Geçmişi Kapalı Olanlar İçin Artık Öneride Bulunmayacak!

0

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarının başında gelen YouTube, oldukça dikkat çeken bir karara imza atmış bulunuyor. Bundan böyle izleme geçmişi kapalı olan kullanıcılara video önerisi yapılmayacak.

YouTube’da izleme geçmişi kapalı olan ve daha öncesinde herhangi bir video izleme geçmişi bulunmayan kullanıcılara artık video önerisi yapılmayacak. Dikkat çeken karar Google tarafından Salı günü açıklanan ve ‘Yeni İzleyici Deneyimi’ adı verilen düzenlemenin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

İlerleyen Aylarda Hayata Geçirilecek

Bu düzenleme duyurulmasına rağmen henüz hayata geçirilmedi. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde Google’ın bu özelliği devreye alması bekleniyor. Bu değişikliğin YouTube’un kullanılabildiği tüm cihazlarda etkin olması bekleniyor. Değişiklik sonrasında izleme geçmişi kapalı olan ve herhangi bir video izlemeyen kullanıcının ana sayfasının boş olacağı ifade ediliyor.

Kullanıcının ana sayfasında yalnızca arama butonu, kitaplıklar ve shorts gibi sekmeler bulunacak. Düzenleme henüz oldukça yeni olmasına rağmen bazı kullanıcılara YouTube’un izleme geçmişinin kapalı olması nedeniyle video önerisinde bulunmadığı iddia ediliyor.

Video Önerilerini Daha Akıcı Hale Getirmek İçin Atılmış Bir Adım

Dikkat çeken değişiklikle ilgili olarak açıklamada bulunan Google, bu düzenleme ile birlikte YouTube’un sunduğu video önerileri yerine arama sekmesi üzerinden hareket ederek video izleyen kullanıcılara daha iyi bir hizmet vermeyi hedeflediklerini ifade etti.

Kimileri bu değişikliği YouTube’un kullanıcıları video geçmişini açmaya zorlaması olarak yorumlarken kimileri de YouTube algoritmalarının bu değişiklikle daha iyi çalışacağını ve kullanıcıya daha isabetli video önerilerinde bulunacağını dile getiriyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir