WhatsApp’ta Ekran Paylaşımı Artık Mümkün!
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp’ta Ekran Paylaşımı Artık Mümkün!

0

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın aldığı yeni güncelleme duyuruldu. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık görüntülü görüşme esnasında ekran paylaşımı yapabilecek.

Zoom, Microsoft Teams ve Google Meet gibi uygulamalarda bulunan ekran paylaşma özelliği artık WhatsApp’ta da yer alıyor. Bu güncellemenin oldukça geç kalınmış bir güncelleme olduğu ve WhatsApp’ın rekabette biraz geri planda kaldığı ifade ediliyor. Lakin uygulamanın küresel çapta en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olması nedeniyle avantajlı bir konumda olduğu görülüyor.

Güncelleme özellikle çalışanların iş akışı için hızlı bir şekilde belge paylaşımı yapmasına imkan tanıyor. Bunun yanı sıra paylaşılması mümkün olmayan belgeler üzerine konuşmak cihazda bulunan herhangi bir sorunun çözümü için uzaktan destek sağlamak, gibi konularda da WhatsApp ekran paylaşımının yoğun bir şekilde kullanılması bekleniyor.

Kısa Bir Zaman İçinde Tüm Kullanıcılar İçin Aktif Olacak

WhatsApp’ın yeni güncellemesinin çok kısa bir zaman içinde hem Android hem de iOS kullanıcıları için indirilebilir durumda olması bekleniyor. Güncelleme aynı zamanda web sürümü için de gelecek.

Kullanıcılar görüntülü görüşme esnasında ekranda beliren ‘Paylaş’ tuşuna basarak ekran paylaşımını yapabilecek. Bu sırada kullanıcı yalnızca belirli bir sayfayı mı yoksa tüm ekranları mı paylaşacağına karar verebilecek.

Yatay Modda Video Görüşmesi

Uygulamaya eklenen yeni özelliklerden bir diğeri de yatay modda videolu görüşme oldu. Kullanıcılar artık görüntüleri bozulmadan dikey ekran yerine yatay ekran üzerinden görüşme gerçekleştirebilecek.

WhatsApp’ın son dönemde kazandığı özellikler dikkat çekiyor. Başta belgelere alt yazı ekleme, anket ve kişinin kendisine mesaj göndermesi kullanıcıların uygulamada daha fazla zaman geçirmesine olanak sağlıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir