Microsoft Edge, Ziyaret Edilen Sitelerin Ekran Görüntüsünü Almaya Başlayacak!
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Microsoft Edge, Ziyaret Edilen Sitelerin Ekran Görüntüsünü Almaya Başlayacak!

0

Microsoft Edge’in önümüzdeki günlerde ziyaret edilen sitelerin ekran görüntüsünü almaya başlayacağı açıklandı.

Tarayıcı geçmişi kimi kullanıcılar için önemsiz olsa da kimi kullanıcılar için son derece önemli. Özellikle işlem yapılan herhangi bir siteye tekrardan ulaşılabilmesi konusunda tarayıcı geçmişi bir numaralı yardımcı olarak karşımıza çıkıyor. Geçmişin yanlışlıkla silinmesi kullanıcıların işlem yapılan siteleri bulmasını zorlaştırıyor. Edge, yeni güncellemesi ile birlikte bu problemi bir ölçüde ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Şimdiye kadar başta Google Crome, Opera, Firefox ve Edge olmak üzere tüm tarayıcılar kullanıcı tarafından ziyaret edilen siteleri ‘Geçmiş’ bölümünde site linki ile birlikte göstermekteydi. Microsoft Edge, konuyla ilgili olarak dikkat çeken bir adım attı ve ilerleyen günlerde kullanıcı tarafından ziyaret edilen her web sitesinin ekran görüntüsünün alınacağını ve böylece ‘Geçmiş’ klasörünün daha zengin bir hal alacağını açıkladı. Kullanıcıların ekran görüntüsü ile ziyaret edilen web sitelerine çok daha kolay bir şekilde ulaşacağı ifade edildi.

Bu özelliğin yakın zamanda Microsoft’un deneysel tarayıcısı olan Edge Canary’de hayata geçirilmesi bekleniyor. Normal Edge tarayıcısında hayata geçirilip geçirilmeyeceği ise netlik kazanmadı.

Özellik Nasıl Açılır?

Deneysel Edge Canary uygulaması için hayata geçirilen bu özelliğin kullanıcılar tarafından açılması gerekmekte. Kullanıcı ayarlar bölümünden ‘Gizlilik, Arama ve Hizmetler’ sekmesi altından ‘Geçmiş İçin Ekran Görüntülerini Kaydet’ butonunu aktif hale getirerek özelliği kullanmaya başlayabilir.

Bu noktada kullanıcıların Microsoft’un tarayıcı geçmişi hakkında değerlendirme yapabileceğini unutmaması gerekiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir