YouTube, Premium Aboneleri İçin Gelişmiş 1080P Görüntü Kalitesini Devreye Aldı!
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

YouTube, Premium Aboneleri İçin Gelişmiş 1080P Görüntü Kalitesini Devreye Aldı!

0

Geçtiğimiz aylarda YouTube’un yalnızca Premium abonelerine özel olarak daha yüksek bit hızı ve görüntü kalitesi içiren 1080P görüntü kalitesi üzerinde çalıştığı açıklanmıştı.

YouTube Premium aboneleri için daha yüksek görüntü kalitesi ve bit hızı içeren 1080P güncellemesi artık kullanılabilir durumda. Aboneler videoda yer alan çözünürlük ayarından yeni görüntü kalitesini seçerek içeriği seyretmeye devam edebilecek.

İkinci Sınıf Kullanıcı Muamelesi

Güncellemenin ortaya çıktığı günlerde konuyla ilgili olarak dikkat çeken iddialar ortaya atılmıştı. Premium abonesi olmayan kişilerin ikinci sınıf kullanıcı muamelesi göreceği dile getirilmiş ve ayrıma neden olacak bu güncellemeye tepki gösterilmişti. YouTube’un bu tarz güncellemeler ile insanları premium abonesi yapmak istediği iddialar arasındaydı.

Konuyla ilgili olarak Google, net bir açıklama yaptı. Normal abonelerin görüntü kalitesinde herhangi bir düşüş yaşamayacağı sadece premium abonelerinin görüntü kalitesinin normale göre biraz daha artacağını duyurdu.

Yüksek Kalite Düşük Veri Tüketimi

Pek çok kullanıcı geliştirilmiş 1080P’nin 4K görüntü kalitesi ile aralarındaki farkları merak ediyor. Yapılan açıklamalarda, 1080P’nin bir karede daha fazla görüntü oynatma imkanı sağladığı belirtildi. Bunun yanı sıra 4K görüntü kalitesine göre daha düşük miktarda veri tüketmesinin de oldukça önemli bir faktör olarak ön plana çıktığı ifade edildi.

Tüm bunlara ek olarak 1080P görüntü kalitesinin 4K’ya göre daha yaygın bir şekilde kullanıldığı, 4K’nın pek çok YouTube videosunda yer almadığı dile getirildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir