WhatsApp’ın Yeni Güncellemesi Yolda! Peki Hangi Yenilikler Var?
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp’ın Yeni Güncellemesi Yolda! Peki Hangi Yenilikler Var?

0

Dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Geliştirici ekibinin yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığı ve güncellemenin yakın zamanda kullanılabilir hale getirileceği açıklandı.

WhatsApp’ın yeni güncellemesinin bir arayüz değişikliği içermesi bekleniyor. Üst bölümde yer alan ‘Sohbetler, Durum, Topluluklar’ gibi kısımların tek bir bar içinde ekranın alt kısmında yer alacağı ifade ediliyor. Geliştirici ekibinin bu güncelleme ile kullanıcıların bölümler arasında daha hızlı gezinme sağlamasını hedeflediği ifade ediliyor.

Güncelleme henüz tüm kullanıcılar için kullanılabilir durumda değil. Yalnızca beta aşamasındaki kullanıcılar bu özelliklerden faydalanabiliyor. İlerleyen günlerde güncelleme tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanabilir durumda olacak.

Arama Bildirimi Değişiyor

Yine test aşamasında olan ve yalnızca beta aşamasındaki kullanıcılar tarafından kullanılabilen bir diğer yenilik de arama bildirimleri. Hali hazırda dikdörtgen ve ekranın üst bölümünün neredeyse tamamını kaplayan tasarım yerine daha sade ve şık bir tasarımın tercih edildiği görülüyor.

Grup İzinleri Bölümü Devreye Alınacak

Bir kullanıcı tarafından WhatsApp grubu oluşturulmak istendiğinde grup kurulumu sırasında izinler de kullanıcıya sorulacak. Böylece kullanıcının grup izinleri için tekrardan gruba girmesine ve ayarları değiştirmesine gerek kalmayacak. Bu özellik sayesinde grup kurucuları grup üzerinde daha fazla hakimiyet sağlayabilecek ve katılımcıların aniden grup üzerinde değişiklik yapmasına engel olacak. Bu güncellemenin de ilerleyen günlerde kullanıma sunulması bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir