Elon Musk, X Kullanıcılarının Yasal Masraflarını Finanse Edecek!
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, X Kullanıcılarının Yasal Masraflarını Finanse Edecek!

0

X ya da bilinen eski adıyla Twitter’ın sahibi Elon Musk, yine dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Musk, kullanıcılarının yasal masraflarını finanse edeceklerini açıkladı.

Her hareketi olay yaratan Elon Musk, X üzerinden yaptığı açıklamada, platform üzerinde herhangi bir gönderiyi beğenmesi veya bir gönderi yayınlaması nedeniyle işvereni tarafından haksız muameleye maruz kalanlara yardım edeceklerini duyurdu.

Musk, açıklamasında kullanıcıların yasal masraflarının karşılanacağını ve bunun bir sınırı olmayacağını belirtti. Musk’ın bu açıklamayı X’i insanların özgür bir şekilde vakit geçirebilecekleri bir yer olarak görmeleri için yaptığı düşünülüyor.

‘Her Şeyin Uygulaması’

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının üzerinden uzun bir süre geçmedi ancak yaptığı değişiklikler sosyal medya platformunu başka bir noktaya taşıdı. Musk, bu değişikliklerin temelinde X’i ‘Her Şeyin Uygulaması’ haline getirmek yattığını ifade etti.

Son olarak canlı yayın özelliğini de kullanıma sunan Musk, ilk olarak kendi canlı yayın yaparak kullanıcılarına özelliğin çalışır vaziyette olduğunu göstermişti. Bunun yanı sıra X üzerinden video indirmek de artık mümkün hale geliyor. Lakin bu işlemleri yalnızca onaylı hesapların yapabildiğini belirtmekte fayda var.

Threads Rekabeti

Temmuz ayının başında Mark Zuckerberg, Musk’ın sahibi olduğu X’e rakip olması için yeni bir sosyal medya platformu hayata geçirmişti. Platformun yayınlanmasının üzerinden yaklaşık 1 aylık bir süre geçmesine rağmen Threads’ın günlük kullanıcı sayısında X’in oldukça altına olduğu açıklandı.

X’in günlük kullanıcı sayısı 150 milyon düzeyindeyken Threads yalnızca 20 milyon günlük kullanıcıya sahip. İki platform arasındaki rekabetin ilerleyen dönemlerde kızışması bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir