Android Q Yeni Sürüm – Yeni Özellikler
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Android Q Yeni Sürüm – Yeni Özellikler

Android Yeni Güncellemesinde Yeni Kalıcı Özellikler Getirecek..!

0

Android Yeni Güncellemesinde Yeni Kalıcı Özellikler Getirecek..!

Android’in Yeni Güncellemesi İle Gelecek Olan Güncel Kalıcı Özellikler Çok Konuşulmaya Başlandı Henüz Kesin Bir Netliğe Kavuşmamış Olan Özellikler Şu Şekilde Sıralanıyor.

1-) Geri Tuşu Tarih Olacak

Andoid’in Yeni Güncellemesi İle Gelecek Olan Kalıcı Özelliklerden Biri Olan Bu Geri Tuşunun Ortadan Kalması Önceden Sızdırılan Bilgiler İle Eşleşmektedir Henüz Kesinliği Belli Değil Fakat Geri Tuşu Kaldırılacak Gibi Gözüküyor.

Peki Geri Tuşu Nasıl Olacak ?

Yeni Güncelleme İle Geri Tuşu Ortadan Kaldırılırsa Yeni Tuş Kombinasyonundaki Bir Tuşun Fiziksel Olarak Parmak Hareketleri İle 2 – 3 Farklı İşlev Yapabileceği Söyleniyor Bunlardan Bir Tanesinin de Geri Tuşu Olarak Kullanmak Olduğunu Söyleyebiliriz.

2-) Gezinti Çubuğu Değişikliği

Yeni Gelecek Güncelleme İle Değişecek Olan Özelliklerden Biri de Bu Gezinti Çubuğu Olacak Gündelik Yaşamda Kullandığımız Android Telefonların %99’unda Gezinti Çubuğu Ekranın Alt Bölmesinde Yer Alıyor Fakat Yeni Güncelleme İle Bu Bölme Artık Ekranın Sağında veya Solunda Yer Alacak.

Cihazda Açılan Pencerelere Göre Otomatik Konum Belirleyip Ya Sağ Bölmede Yada Sol Bölmede İşlev Yapacak Uygulama İçlerinde Kendin Otomatik Olarak Gizleyecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir