Instagram’dan İstenmeyen Mesajlar İçin Dev Adım!
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram’dan İstenmeyen Mesajlar İçin Dev Adım!

0

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcı deneyimini ciddi şeklide etkileyen istenmeyen mesajlara yönelik olarak önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Instagram’ın kullanıcılar açısından daha güvenli bir yer haline gelmesi için ynei güvenlik önlemleri alınmaya devam ediliyor. Yeni güncellemenin kullanıcıların tanımadıkları kullanıcılardan rahatsız edici veya spam mesaj almasını engellemesi bekleniyor.

Etkileşim Talebi Sınırlanacak

Yeni güncelleme sayesinde, kullanıcılar tanımadıkları diğer kullanıcılara eskisi gibi sınırsız mesaj gönderme hakkına sahip olamayacak. Yalnızca davet işlemi gören bir mesaj gönderilecek ve bu mesajda metin şeklinde olacak. Ses, görüntü veya video kaydı gönderilmesi de engellenecek. Böylece istenmeyen veya taciz içeren içerikler de önlenmiş olacak. Karşı tarafın sohbet isteğini kabul etmesi halinde kullanıcı normal bir şekilde mesaj göndermeye devam edebilecek.

Kelime Odaklı Filtreleme İmkanı

Instagram, özel mesajlar bölümünde güvenliği artırmak ve kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarmak için kelime odaklı filtreleme sistemini de devreye alıyor. Bu sistemle birlikte kullanıcı görmek istemediği kelimeleri veya emojileri bir nevi kara listeye ekleyebilecek. Böylece seçilen kelimeleri ve emojileri içeren mesajlar kullanıcıya görünmeyecek.

Herkesin Güvende Hissetmesini İstiyoruz

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Meta Kadın Güvenliği Başkanı Cindy SoutWorth, Instagram’ın aldığı güncellemelerle hedeflerinin kullanıcı güvenliğini artırmak olduğunu belirtti. Özel mesajlar bölümüne gelen yeni güncelleme ile birlikte bunu ciddi ölçüde başaracaklarını ve herkesin güvende hissedebileceğini dile getirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir