Samsung ve Motorola! Hangi Katlanabilir Telefon Daha İyi? İşte Karşılaştırması!
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Samsung ve Motorola! Hangi Katlanabilir Telefon Daha İyi? İşte Karşılaştırması!

0

Teknoloji devleri arasındaki katlanabilir telefon rekabeti giderek büyüyor. Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy Z Flip 5’in tanıtımını gerçekleştirmişti. Peki, hangi katlanabilir telefon modeli daha iyi? İşte pratik bir karşılaştırma.

Samsung’un katlanabilir telefon piyasasındaki yeni amiral gemisi Galaxy Z Flip 5, geçtiğimiz günlerde basına tanıtıldı. Yenilenmiş tasarımın yanı sıra donanım olarak da güçlendirilen model oldukça beğenildi. Sektörün diğer aktörü Motorola’nın Razr Plus modeli ile aralarında bazı farklılıklar olduğu göze çarpıyor.

Tasarım Alanındaki Farklılıklar

En dikkat çeken tasarım değişikliklerinin başında kapakta yer alan küçük ekran geliyor. Ekran boyutu bir önceki Flip modelinde 1,9 inç büyüklüğündeydi. Samsung, bu alanın işlevselliğini artırmak için küçük ekran boyutunu 3,4 inç’e yükseltti. Kullanıcılar bu küçük ekran sayesinde başta WhatsApp olmak üzere birçok uygulamayı ekranı açmak zorunda kalmadan kullanma imkanına sahip oluyor. Razr Plus modelinde ise küçük ekrandan tüm uygulamalar kullanılabiliyor.

Modellerin sahip olduğu özellikler incelendiğinde, Flip 5’in suya karşı 30 dakikaya kadar koruma sağladığı lakin toza karşı bir koruma sağlamadığı görülüyor. Razr Plus ise toza karşı ciddi şekilde koruma sağlasa da suya karşı ufak temaslar haricinde koruma sağlayamıyor.

Donanım Farklılıkları

Samsung’un yeni amiral gemisinin Razr Plus’a göre donanım açısından da bir adım önde olduğu görülüyor. Flip 5, Snapdragon 800 Gen 2 barındırıyor, Razr Plus ise Snapdragon 800 Gen 1 işlemcisine sahip.

Flip 5, 8 GB RAM’e sahip bunun yanı sıra 256 ve 512 GB’lık depolama alanlarına sahip. Razr Plus ise 8 GB RAM’e sahip olmasına rağmen sadece 216 GB’lık depolama alanı sunuyor.

Flip 5,4 yıl boyunca güncelleme desteği alacak. Böylece modelin sahipleri telefonlarını uzun bir süre boyunca güncel olarak kullanma imkanına sahip olacak. Razr Plus ise 3 yıl güncelleme desteği alacak.

Kamera Özellikleri

Her iki modelde 4K video kaydı yapabiliyor. Flip 5, 12 megapiksellik ana ve yine 12 megapiksellik ultra geniş açılı kameraya sahip. Ön kamera ise 10 megapiksel.

Razr Plus, kamera konusunda rakibinin bir adım önünde görülüyor. 12 megapiksellik ana ve 13 megapiksellik ultra geniş açılı kameraya sahip olan modelin ön kamerası ise 32 megapiksel.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir