Threads Güncellendi! Twitter Olma Yolunda İlerliyor!
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Threads Güncellendi! Twitter Olma Yolunda İlerliyor!

0

Meta’nın yeni sosyal medya platformu olan Threads’ın hafta sonu yeni bir güncelleme aldığı açıklandı.

Temmuz ayı başında sansasyonel bir çıkış yapan Threads, son günlerde popülaritesini kaybetmesine rağmen hızlı bir şekilde yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Yapılan son güncellemeyle birlikte kullanıcıların beğenmiş olduğu gönderiler tıpkı Twitter’da olduğu gibi diğer kullanıcıların akışında gösterilecek. Geçtiğimiz hafta beta sürecinde olan güncelleme artık tüm kullanıcılar için kullanılabilir durumda.

Threads, daha yüksek görüntü kalitesi barındıran fotoğraf ve video paylaşımına da artık izin veriyor. Kullanıcılar hesaplar bölümünde yer alan medya kalitesi kısmından bu ayarı değiştirerek daha yüksek kalitede fotoğraf ve video yükleme imkanına sahip olacak.

Yeni Özellikler Eklenmeye Devam Edecek

Meta’nın Threads üzerinde ciddi bir şekilde zaman harcadığı ve yeni özellikler eklemeye devam edeceği ifade ediliyor. İlerleyen dönemlerde uygulamaya eklemesi beklenen özellikler arasında; beğenilen içeriklerin tamamını bir noktada görme, takip edilen kullanıcıları takip etme tarihine göre sıralama yer alıyor.

Konuyla ilgili olarak Mark Zuckerberg’de bir açıklamada bulundu. Threads’ın önümüzdeki günlerde bir web sayfasına sahip olacağını ve kullanıcıların uygulamayı site üzerinden de kullanabileceğini belirtti.

Threads Kullanıcı Kaybediyor

Temmuz ayı başında sansasyonel bir çıkış yaparak çok kısa bir süre içinde 100 milyon kullanıcı barajını aşan Threads, bu başarısını devam ettiremedi. Uygulamanın Temmuz ayında yüzde 82’ye varan kullanıcı kaybı yaşadığı açıklandı. Bunun yanı sıra kullanıcılar artık Threads’da daha az zaman harcıyor, günlük ortalama kullanım süresi 19 dakikadan 3 dakikaya kadar gerilemiş durumda.

Zuckerberg, bu durumu doğal karşıladıklarını ve kullanıcıları tekrardan uygulamaya çekmek için çalışmalarına devam edeceklerini dile getirmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir