Sevilen Mac Modeli İçin Veda Zamanı!
  1. Anasayfa
  2. iOS

Sevilen Mac Modeli İçin Veda Zamanı!

Apple dünyasının nabzını doğru analizleriyle tutan Mark Gurman, yeni nesil Mac modelleri hakkında önemli detaylar paylaştı.

0

Apple’ın M3 işlemcili yeni Mac modellerine kavuşma zamanı yaklaşıyor. Şirketin yeni ürünleri hakkında birçok ipucu gün yüzüne çıktı. Ancak son dönemde gelen sürpriz bir iddia, Mac dünyasında heyecan yarattı.

Doğru Apple analizleri ile tanınan Mark Gurman, yeni nesil Mac modelleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yeni M3 işlemcilerin hangi Mac cihazlarına geleceği konusunda bilgi veren Gurman, en güçlü işlemcilerden biri olan M3 hakkında dikkat çekici detaylar paylaştı.

Mac Pro Modeline Veda İhtimali

Gurman’a göre Mac Pro modeli, yeni nesil işlemciler ile birlikte veda edebilir. Gurman, bu konuda kesin bir bilgi vermemekle birlikte, Mac Pro’nun geleceği hakkında ipuçları verdi. Bunun nedeni, M2 işlemciler ile oldukça etkileyici bir performans sergileyen Mac Studio’nun varlığı.

Başarılı satış rakamları elde eden ve güçlü performansıyla dikkat çeken Mac Studio, yeni nesilde Mac Pro’nun tahtını sallayabilir. M3 Max işlemcisi ile gelecek olan yeni nesil mini bilgisayar, Apple’ın özgün tasarım anlayışını yansıtmasının yanı sıra, Mac Pro’nun modüler yapısını da sorgulatabilir.

M3 İşlemcilerindeki Değişiklikler

 

Apple’ın M3 işlemcileri de önemli yeniliklere sahne oluyor. Bu işlemciler, giriş seviyesinde sekiz CPU çekirdeği ve 10 grafik çekirdeği ile gelecek. 13 inç MacBook Pro, 13 inç ve 15 inç MacBook Air, Mac mini ve 24 inç iMac modelleri, M3 işlemcilerin performansından yararlanacak modeller arasında yer alıyor.

M3 Pro işlemcileri ise farklı versiyonlarda sunulacak. İlk versiyon, 12 CPU çekirdeği ve 18 GPU çekirdeği sunarken, ikincisi ise 14 CPU çekirdeği ve 20 GPU çekirdeğine sahip olacak. Bu güçlü işlemcilerden faydalanacak modeller arasında ise 14 inçlik ve 16 inçlik MacBook Pro’nun yanı sıra Mac mini de bulunuyor.

Yazı Kaynakları
https://youtu.be/7ptXKzGKUrw

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir